25 OCTOBRE 2020 - 18 AVRIL 2021

 Maison de la Métallurgie et de l’Industrie de Liège

 

Inspirée par les collections de la Maison de la Métallurgie et de l’Industrie de Liège, Halinka Jakubowska propose une exposition de sculptures spécifiquement conçues pour les salles du musée, mettant en trialogue son art, les collections et les bâtiments.

L’essence de la matière est donc plus qu’une exposition, c’est un espace physique de rencontre esthétique entre deux univers. Le musée devient un lieu où chacun peut interpréter ses propres ressentis, ses propres sensations. L’essence de la matière vous invite à cette rencontre inattendue, où l’art actuel trouve écho dans le patrimoine industriel.

Exposition de sculptures – L’Essence de la Matière

______________________________________________________________________________________________________________

Wiadomości z Galerii Katarzyny Napiórkowskiej.
Aktualności ze świata sztuki. Artyści,wystawy, wernisaże. .
 
 
 Download images 
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa | Bruksela
Styczeń 2021 
 
 
“Sztuka jest emanacją naszego wewnętrznego życia i ona jest decydującą wartością tworzenia”
Zofia Kucówna


 
 
 
 Pobierz obrazki 
 
Józef Chyży, Aqua Viva, akryl na płótnie, 150 x 200 cm, 2018

 
 
Szanowni Państwo, 

z przyjemnością prezentujemy Państwu najnowsze prace w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej oraz w galerii internetowej tylkosztuka.

 Zapraszamy do spojrzenia na nowe w naszej kolekcji prace profesora Antoniego Fałata. Zwyczajowo utrzymane w nocnej tonacji dzieła tego wybitnego malarza odnoszą się zarówno do efemerycznych wspomnień, uczuć i zapamiętanych z życia kadrów, jak również analitycznych obserwacji polskiej i europejskiej rzeczywistości oraz historii.

Mamy zaszczyt prezentować również twórczość Bohdana Butenki - mistrza ilustracji, twórcy kultowych postaci m.in. Gapiszona i Kwapiszona, współtworzącego Polską Szkołą Ilustracji, wielokrotnie nagradzanego w Polsce i na świecie, autora setek ilustracji graficznych prozy, poezji.

Polecamy również dzieła m.in. młodej malarki Klaudii Laty, koncentrującej swoją twórczość na zagadnieniach światła, formy, fluktuacji i przestrzeni; malarza realisty Janusza Szpyta, który korzystając z mistrzowskiego warsztatu ukazuje ludzi z ogromną psychologiczną przenikliwością czy surrealisty Rafała Olbińskiego, malującego baśniowe, niezwykle pomysłowe i pełne gracji metafory.

"Sztuka jest emanacją naszego wewnętrznego życia i ona jest decydującą wartością tworzenia."

Życzymy Państwu wielu wrażeń!


Z najlepszymi pozdrowieniami

Katarzyna Napiórkowska
Magdalena Napiórkowska
Justyna Napiórkowska 

 
 
 
 
 
 
 
 
PROFESOR ANTONI FAŁAT
 
 
 
 Pobierz obrazki 
 
Antoni Fałat, Świtezianka, olej na płótnie, 2011
 
 

ANTONI FAŁAT (ur. 1942 w Warszawie)
Artysta malarz. Twórca i rektor Europejskiej Akademii Sztuk.
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w roku 1969 w pracowni Aleksandra Kobzdeja. Współzałożyciel Grupy „Aut” (Aut Pictura Aut Nihil). Inicjator ruchu artystycznego „O poprawę”. Brał udział w Festiwalach Malarstwa Polskiego w Szczecinie (1970, 1974, 1978, 1980), w Festiwalach Sztuk Pięknych w warszawskiej Zachęcie (1970, 1972, 1974). W latach 80-tych uczestniczył w ruchu kultury niezależnej. W latach 1992-96 był członkiem Rady Kultury przy Prezydencie RP. W 1997 roku otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Laureat Złotego Medalu na III Festiwalu Sztuk Pięknych Zachęta oraz Złotego Medalu Bielskiej Jesieni.
W roku 2005 prezentacja malarstwa w ONZ w Genewie.  Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Galerii Zachęta, Muzeum w Gandawie, Muzeum Puszkina oraz Instytucie Sztuki w Moskwie. Współpracuje z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.


DOSTĘPNE PRACE
 
 
 
 
 
 
BOHDAN BUTENKO
 
 
 Pobierz obrazki 
 
 
BOHDAN BUTENKO (ur. 1931- zm. 2019)
Uważany był za mistrza ilustracji książkowej. Swoje książki podpisywał jak dawni mistrzowie sygnaturą „pinxit”- czyli namalował. Stworzył słynne rysunkowe postaci Gapiszona i Kapiszona, Gucia i Cezara.
Był laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. IBA (Lipsk) 1965, Premio Europeo (Padwa) 1976, IMGE (Istambul) 2003.
Artysta ukończył Akademię Sztuk Plastycznych w Warszawie. Tuż po dyplomie w 1955 roku został redaktorem artystycznym w wydawnictwie Nasza Księgarnia. W roku 1956 ukazały się jego pierwsze książki: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima oraz „35 maja” Ericha Kästnera.
Bohdan Butenko wraz z artystami takimi jak Jan Młodożeniec, Daniel Mróz, Janusz Stanny, Jan Marcin Szancer, Franciszka Themerson, Józef Wilkoń współtworzył zjawisko nazywane Polską Szkołą Ilustracji. W latach 50., 60. i 70. XX wieku stanowiła ona ewenement na skalę światową.
Postaci powołane do życia przez Bohdana Butenko cieszą już trzecie pokolenie czytelników. Butenko był autorem ponad 200 książek, m.in. ikonicznych ilustracji do książek Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Joanny Papuzińskiej, Adama Bahdaja, Wandy Chotomskiej, Wiktora Woroszylskiego, Edmunda Niziurskiego, Kornela Makuszyńskiego, Ericha Kästnera, Edwarda Leara i innych. Opracowywał graficznie prozę Bohumila Hrabala, Hanny Krall, poezje Adama Asnyka, Tadeusza Kubiaka.
Artysta zajmował się również plakatem, scenografią teatralną i telewizyjną oraz tworzył projekty do filmów animowanych.

DOSTĘPNE PRACE
 
 
 Pobierz obrazki 
 
 
 
 
 
JÓZEF CHYŻY
 
 
 Pobierz obrazki 
 

JÓZEF CHYŻY (ur. 1983)
Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku w pracowni grafiki warsztatowej, aneks z malarstwa. Absolwent architektury wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Jest laureatem I Nagrody na Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Grand Prix na Salonie Jesiennym 2016, Nagrody Prezydenta Miasta Opola w Dziedzinie Kultury, Nagrody ZPAP na Salonie Jesiennym, Honorowego Wyróżnienia Marszałka Województwa Opolskiego w Dziedzinie Kultury, a także nagrody Formaty Kultury TVP OpoleDOSTĘPNE PRACE
 
 
 
 
 
 
MICHAŁ SUFFCZYŃSKI
 
 Download images 
 
Buczyna karpacka to las bukowy tworzący dolnoreglowe piętro w Karpatach. Stał się motywem dla mistrzowskiej warsztatowo akwareli Michała Suffczyńskiego, malarza i architekta, wykładowcy Politechniki Warszawskiej.

"Buczyna karpacka", akwarela, Michał Suffczyński

MICHAŁ SUFFCZYŃSKI Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z 1994 roku. Po ukończeniu studiów w latach dziewięćdziesiątych kontynuował naukę na University of Ditroit Marcy. Po powrocie do Polski otrzymał stanowisko adiunkta na Wydziale Architektury w Warszawie. Prowadzi pracownię rysunku, malarstwa i rzeźby. Stypendysta Fundacji R.U.I. i Rządu Włoskiego, 1990 - 1991. Członek SARP. Specjalizuje się w grafice użytkowej, szczególnie w ilustracji architektonicznej i grafice reklamowej.


DOSTĘPNE PRACE
 
 
 
 
 
KLAUDIA LATA
 
 
 Pobierz obrazki 
 
 
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z malarstwem Klaudii Laty, która w swojej twórczości rozwija, zgłębia i doskonali postrzeganie światła, głębi, materii, faktury we wrażliwy i zmysłowy sposób, pełen wnikliwego zachwytu.

KLAUDIA LATA (ur. 1993 r.)
Absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w 2017 r. w pracowni prof. Ireneusza Walczaka. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016/17); Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2016/17, 2015/16, 2014/15).

Laureatka licznych nagród.
W 2017 roku dyplom Laty p.t. Re-Sublimacja prezentowany był na wystawie Najlepsze Dyplomy ASP w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku.


DOSTĘPNE PRACE
 
 
 Pobierz obrazki 
 
 
 
 
 
RAFAŁ OLBIŃSKI
 
 
 Pobierz obrazki 
 
 
RAFAŁ OLBIŃSKI (ur. 1943 )
Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.
W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i wkrótce stał się uznanym malarzem, ilustratorem i projektantem. Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles. W 1994 roku otrzymał międzynarodowego Oscara za Najbardziej Znaczący Plakat Roku oraz Prix Savignac w Paryżu. W tym samym roku otrzymał nagrodę czasopisma Creative Review w Londynie za najlepszą brytyjską ilustrację. W 1995 roku jego plakat zwyciężył w konkursie "Nowy Jork stolicą świata" wybrany przez jury pod przewodnictwem burmistrza miasta Rudolfa Gulianiego. Rok później otrzymał nagrodę Stephana Dohanosa przyznawaną przez członków Stowarzyszenia Ilustratorów Nowojorskich za najlepszą pracę roku. W 2002 roku miasto Fondi we Włoszech przyznało mu nagrodę "Premio Divina Guilia" za wybitny wkład do sztuki współczesnej.
Prace Olbińskiego znajdują się w kolekcjach tak prestiżowych instytucji jak: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie.
W 2002 roku wybrane obrazy Rafała Olbińskiego umieszczono w programie projekcji na Grand Central Station w Nowym Jorku, w panteonie Great Art na cześć obchodów Dnia Ziemi.


DOSTĘPNE PRACE
 
 
 Pobierz obrazki 
 
 
 
 
 
 
 
NOWE PRACE W NASZEJ OFERCIE 
 
 
 
 Pobierz obrazki 
 
SERGIUSZ POWAŁKA (ur. 1986)
Absolwent Liceum Plastycznego w Lublinie oraz Wydziału Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2011 obronił dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Olszewskiego i aneks w pracowni grafiki warsztatowej prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek. Uprawia rysunek, malarstwo sztalugowe, pisanie ikon oraz grafikę warsztatową. Laureat licznych konkursów, m. in. Grand Prix w Międzynarodowych Warsztatach Malarskich w Pieńkowie i I miejsca w Międzynarodowym Plenerze Malarsko-Rzeźbiarskim w Rodowie. Prace artysty wystawiane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 
 
 
 
 
 Download images 
 
 
JANUSZ SZPYT (ur. 1960)
Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Katarzyna Napiórkowska o twórczości Janusza Szpyta: "Choć wydaje się , że w malarstwie realistycznym wiele już powiedziano, okazuje się, że realizm wciąż potrafi znakomicie się obronić. Zwłaszcza zaś wtedy, gdy aż do bólu mówi nam prawdę o świecie, gdy przekraczając czasem granice naturalizmu, ujmuje naszą rzeczywistość. Artysta maluje głównie obrazy pasyjne, sceny biblijne, a także akty. Zawsze jednak, niezależnie od tematyki, obrazy ukazują przede wszystkim człowieka. Człowiek ów wpisany jest w pewną określoną sytuację. Ukazane wydarzenia w tle, poza, napięcia mięśni i wyraz twarzy pozwalają poznać psychiczne uwarunkowania i duchową kondycję, kształtującą ludzkie postępowanie i wpływającą na ludzkie decyzje. Artysta ukazuje nie tylko fizyczność swoich modeli, ale także ich psychikę , artykułując tym samym wytęskniona przez filozofów prawdę. Dlatego malarstwo Janusza Szpyta jest bardzo humanistyczne w często pozbawionej humanizmu epoce."

 
 
 
 
 
 
 Pobierz obrazki 
 

PIOTR BUTKIEWICZ (ur. 1966)
Studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie w 1991 r. w pracowni rzeźby prof. Leona Podsiadłego obronił dyplom. Zajmuje się rzeźbą i malarstwem. Swoje prace prezentował na licznych krajowych i zagranicznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace pokazywał w ramach prezentacji Dolnego Śląska na EXPO 2000 w Hanowerze. Wystawiał m.in. w Berlinie, Hadze, Wrocławiu, Brukseli, Helsinkach, Kleinniedesheim i Łodzi. Uczestniczył w wystawie „Miejsca nie Miejsca” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Brał także udział w projekcie i filmie Artura Żmijewskiego pt:„Pamiątka z Celulozy”.

 
 
 
 
 
 
 Download images 
 

IZABELA KITA
Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leona Macieja w 2002 roku. Zajmuje się malarstwem, fotografią, grafiką, pracą pedagogiczną, projektowaniem i aranżacją wnętrz. Należy do ZPAP. Udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.

 
 
 
 
 
 Pobierz obrazki 
 

ZDZISŁAW WIATR (ur. 1960)
Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach, gdzie w 1986 uzyskał dyplom z wyróżnieniem. W latach 1986-1987 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Plastyki Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Swoje prace wystawiał na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju (m.in. na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie w latach 1991 i 2003 czy Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach w roku 2003) oraz zagranicą, m.in. w Finlandii i Czechach. Nagrody: wyróżnienia na Międzynarodowej Wystawie Małych Form w Toronto w 1989 i 1991 roku; wyróżnienie, „Misterium cierpienia - misterium odkupienia", 2005; nagroda równorzędna, "Gdy słowo staje się obrazem", 2006.


 
 
 
 
 
 Pobierz obrazki 
 
TOMEK MISTAK (ur. 1978)
W roku 2005 uzyskał dyplom w pracowni malarstwa profesora Stanisława Białogłowicza w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, głównie akryl na płótnie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA: 2003 - Finalista konkursu „Obraz Roku 2002" organizowanego przez czasopismo Art&Business, Warszawa 2009 - Nagroda Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt", Przemyśl 2010 - nominacja do nagrody na XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA, Krosno 2011 – nominacja do nagrody w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2011", BWA w Rzeszowie 2012 – Finalista 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie 2015 - Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa w konkursie "Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba, Roku 2015", Biuro Wystaw Artystycznych, Rzeszów.


 
 
 
 
 
 Pobierz obrazki 
 

WIESŁAW SKIBIŃSKI (ur. 1961)
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Dyplom w pracowni wklęsłodruku i filmu animowanego w 1988 roku. W 1999 roku otrzymał Stypendium Kultury i Sztuki. Zajmuje się grafiką artystyczną, rysunkiem, malarstwem, ilustracją i filmem animowanym. Jest członkiem grupy TE 7EM i Grupy Inicjatywnej. Laureat licznych nagród i wyróżnienia w dziedzinie grafiki i filmu animowanego. Autor wystaw indywidualnych w Polsce, w Niemczech i w Japonii.


 
 
 
 
 
 
 
 
POSZUKUJEMY PRAC 
 
 
Poszukujemy oferowanych na sprzedaż prac następujących artystów:

Magdalena Abakanowicz
Maria Anto
Jan Dobkowski
Tadeusz Dominik
Edward Dwurnik
Wadysław Hasior
Jerzy Kałucki
Tadeusz Kantor
Zbigniew Makowski
Jacek Malczewski
Rafał Malczewski
Jarosław Modzelewski
Henryk Musiałowicz
Mela Muter 
Jerzy Nowosielski
Roman Opałka
Włodzimierz Pawlak
Teresa Pągowska
Henryk Stażewski
Leon Tarasewicz
Jan Tarasin
Tomasz Tatarczyk
Eugeniusz Zak

Zapraszamy do kontaktu osoby oferujące na sprzedaż prace tych artystów

 
 
 
 
 
 
KILKA  SŁÓW O SZTUCE 
 
 
 Download images 
 
Zima 1564/65 była podobno bardzo surowa i taką mógł mieć w pamięci Pieter Bruegel Starszy, gdy malował ten niewielki obraz. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o mroźne popołudnie i zabawy na ślizgawce. "Zimowy pejzaż z łyżwiarzami i pułapką na ptaki" bywa też interpretowany jako malarskie ostrzeżenie przed ludzką niefrasobliwością. Życie jest bowiem jak cienki lód, a ludzka dusza wiedziona bywa na pokuszenie, jak ptaki, mogące wpaść w zastawione sidła.

Miło jednak porzucić znaczenia i po prostu popatrzeć, tak jakby wyglądało się przez okno w grudniowe popołudnie. Bardzo to piękny i niezwykły obraz.

Dziś- w kolekcji Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych w Brukseli, ale jego wartościowa kopia znajduje się także we Wrocławiu.
 
 
 
 
 
Pobierz obrazki

GALERIA SZTUKI KATARZYNY NAPIÓRKOWSKIEJ

WARSZAWA

ul. Świętokrzyska 32

Rynek Starego Miasta 19/21/21 A


BRUKSELA

Mont des Arts 8


 

NAPISZ WIADOMOŚĆ
 
 
Zapraszamy na nasze profile:
 
 
     
 
 
 
Szanowni Państwo, w naszej korespondencji pragniemy informować Państwa o wydarzeniach artystycznych oraz planowanych wystawach. Mamy nadzieję, że wiadomości te są mile widziane.
Jeśli jest inaczej, rezygnacja z otrzymywania wiadomości możliwa jest poprzez kliknięcie poniższego linku.
Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości
Bardzo dziękujemy.

Administratorem danych jest Galeria Sztuki katarzyny Napiórkowskiej. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Justyną Napiórkowską, justyna@napiorkowska.pl. 
 
 
Wiadomość wysłana za pomocą systemu Freshmail
 
 

______________________________________________________________________________________________________________
10/1/2021 ROMA (it )

AGENDA ROMA 10J21

______________________________________________________________________________________________________________
D 31 JANVIER 2021 LILLE  (F)
WOSP
Aucune description de photo disponible.
Le Bureau du Grand Orchestre de Charité de Noël à Lille vous invite à l'événement caritatif, franco-polonais, le 31 janvier 2021 à partir de 15h00 ! Le But : lever les fonds nécessaires à l'achat de dispositifs médicaux à la pointe de la technologie pour les hôpitaux en Pologne. Événement en ligne avec retransmission live sur Facebook et YouTube: WOSP Lille depuis le studio AV Prod de Toufflers !
Au programme : à partir de 15h00
● des concerts : Hator, The Pierniks, Polonia Douai, Andrzej Rojek, Dorota Zygadlo, Erwan Morvan, Maksymilian Markuszewski, Maia Collette
● des interviews avec des artistes et des personnes d’origine polonaise : Alexandra Prajer, Joanna Swiatek, le Comte de Louvencourt Poniatowski, Madeleine de Boysson et autres !
● des films préparés par l’Ecole Polonaise de Lille et le Jardin d'Enfants Polonais Krasnale
● présentation des restaurants et des boutiques polonaises : Comme chez Babcia et La Ch'tite Pologne à Lens, Comptoirs de l'Est et Auchan Noyelles-Godault à Lille, Biedronka à Roeselare et à Kuurne/Kortrijk, Malinka à Waregem à partir de 18h00
● Les ventes aux enchères en ligne : œuvres d'art, services, objets d'exception etc. Veuillez allumer vos ordinateurs et téléphones portables ! Venez nombreux !
Avec 28 Finales, non seulement en Pologne mais aussi dans le monde entier, plus de 300 millions d’euros récoltés et plus de 61 800 dispositifs médicaux modernes achetés pour les hôpitaux, l'Orchestre constitue la fondation polonaise la plus connue dans le pays.
C’est l’Association des Parents d’Élèves de l’École Polonaise à Lille qui est à l’initiative de cette démarche dans le Nord de la France. Le Nord de la France a toujours été proche de la Pologne. Les volontaires de Lille c’est un environnement franco-polonais qui veut s’impliquer socialement - dit Beata Woszczyńska, coorganisatrice du mouvement à Lille.
Lors de l'édition précédente, les bénévoles lillois ont réussi à récolter pas moins de 12 000 euros.
Pour plus d'informations contactez : Bernadeta Brodawka Tel. +33 749125614 ​​​FB et YT: WOSP Lille mail. wosplille@gmail.com​ ​Instagram @wosp.lille
____________________________________________________________________________________________________
Muzeum Powstania Warszawskiego luty 2021
OGLĄDAJ NASZE WIRTUALNE SPOTKANIA NA ŻYWO
Warszawa pięknie przysypana śniegiem, więc nic tylko chodzić na spacery
W tym tygodniu zabieramy Was m.in. do Łazienek i na ulicę Bielańską. Trzymajcie kciuki, żeby nam nie zamarzł sprzęt do nagrywania
 Zobaczcie, co przygotowaliśmy!
Środa, 3 II, godz. 12.00
 „Mówi Warszawa” // spacer historyczny po ulicach Warszawy
Temat: Reduta Banku Polskiego
Prowadzenie: Mikołaj Zawłocki, przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego
Szacowany czas trwania: 30 min
Piątek, 5 II, godz. 12.00
„Mówi Warszawa” // spacer historyczny po ulicach Warszawy
Temat: Łazienki Królewskie w czasie okupacji
Prowadzenie: Joanna Strasz, przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego
Szacowany czas trwania: 30 min
Sobota, 6 II, godz. 10.0
„Rodzinne spotkania z historią” // krótka lekcja historii dla dzieci w wieku 6-10 lat
Temat: Jak wyglądała przedwojenna Warszawa?
Prowadzenie: Ewa Ciosek, edukatorka Muzeum Powstania Warszawskiego
Szacowany czas trwania: 25 min
 Sobota, 6 II, godz. 12.00
 „Cmentarze Powstania Warszawskiego” // spacery historyczne po warszawskich cmentarzach
Temat: Cmentarz na Służewie przy ul. Wałbrzyskiej
Prowadzenie: dr Szymon Niedziela, kierownik Działu Obsługi Ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego
Szacowany czas trwania: 30 min
Do zobaczenia i usłyszenia NA ŻYWO na naszym profilu!
Wirtualnemu Muzeum Powstania Warszawskiego wsparcie zapewniają:
PZU
– Mecenas Muzeum,
Grupa PGE
– Partner strategiczny Muzeum
oraz
KGHM to my
– Partner projektów edukacyjnych.
Peut être une image de texte


____________________________________________________________________________________________________
J 13 MAI 2021 BULLY LES MINES  (F)
nous étions au 90e anniversaire d'Harmonia . Voici des reportages de Bernard KONCZAK et Kazimir Wyzgal. Patientez, cela vient...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeudi de l'Ascension
95e anniversaire de la fanfare polonaise HARMONIA de Bully les Mines
avec BARDZINSKI ORKIESTRA
nous dressons déjà la liste de la délégation de la région du Centre: 8  personnes déjà,  nous déclarent leur intention d'y être.
(SMS au 0495 786205 nom prénom comien de personnes. Merci)
_____________________________________________________________________________________________________________
13/06/2021 OIGNIES  (F)

 

AGENDA OIGNIES 13JUIN21

_______________________________________________________________________________________________________________

24/06/2021 KRAKOW (PL)

 

krakow éàé&

 

 

__________________________________________________________________________________

2023 KRAKOW  CRACOVIE

La région de Małopolska et la ville de Cracovie auront l'honneur d'accueillir la 3 ème édition des Jeux Européens de 2023. 
Les Jeux Européens sont une compétition sportive qui se déroule tous les quatre ans et à laquelle la plupart des équipes nationales européennes prennent part. Plusieurs milliers de concurrents et de joueurs s'affronteront dans vingt-quatre disciplines différentes.

 

__________________________________________________________________________________

pour la diffusion dans cet agenda,

 

voulez-vous nous communiquer les informations sur vos activités...polonaises mais,... aussi au minimum, réciproquer  aimablement, en diffusant dans votre entourage, nos activités polonaises de la région du Centre.

 

pour la diffusion d'un article ou reportage il suffit de nous l'envoyer et nous publions votre envoi sous votre signature

 

poloniacentrebelgia@live.be